Dřevo se jako organický stavební materiál těší rostoucí oblibě. Nejen přirozený vzhled dřeva, nýbrž i jeho teplo a pocit útulnosti vytvářejí pocit pohody. Dřevo má kromě toho vynikající statické, mechanické a stavebně fyzikální vlastnosti. I když se dřevo jako stavební materiál zpracovává odlišným způsobem, neliší se od běžného palivového dřeva – je hořlavé!
Systém Stachema na ochranu dřeva proti požáru představuje praktické řešení, abyste se pro použití dřeva mohli rozhodnout i v místech vyžadujících zvýšenou požární ochranu.
Na tip těchto konstrukcí používáme výrobky Flamgard
a Flamgard transparent, které mají neomezené odstínové řešení.
Samozřejmostí je vystavení protokolu.
Na ošetření ocelových konstrukcí používáme přípravek Flamizol S.
FLAMIZOL S je bílá suspenze. Použitím schváleného vrchního krycího laku ji lze upravit na libovolný barevný odstín. V procesu hoření vytváří protipožární nátěrová hmota svým tepelným rozkladem na povrchu chráněného materiálu nehořlavou, tepelně izolující vrstvu pěny, která způsobí určitou časovou prodlevu spolehlivě chránící materiál proti působení ohně a sálavého tepla.
Samozřejmostí je vystavení protokolu.
Systémy požární ochrany mohou zachránit životy a omezit škody
na budově zasažené požárem. Jsou také ze zákona povinné.
Účelem pasivních systémů požární ochrany je zastavit šíření plamene, kouře a jedovatých plynů při požáru. Utěsňují otvory u spár
a u potrubních a kabelových prostupů v požárně dělících stěnách, podlahách a stropech. Proto je důležité začlenit pasivní požární ochranu – systémy požárních ucpávek – do projektu každé stavby hned od prvních fází. Nabízíme široký sortiment protipožárních ucpávek od výrobce Hilti, který za nás navrhne řešení na míru a my poté aplikujeme jejich navržené řešení.
Samozřejmostí je vystavení protokolu.
Použití na místech se zvýšenými nároky na požární ochranu je proto omezené.